Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Akce

Startuje mezinárodní kampaň na podporu sexuální výchovy!


Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu se připojuje k mezinárodní kampani
„Know it Own it“
zaměřené na komplexní sexuální výchovu a podporující tak lidská práva (zejména) mladých lidí. Kampaň startuje 18. května, po celém světě organizují členské organizace IPPF nejrůznější akce na podporu sexuální výchovy. My v České republice se k nim připojujeme.

DAO

#KnowItOwnIt
Pod tímto hashtagem běží kampaň na sociálních sítíchSexuální výchova (nejen) v ČR stále není na dostatečné úrovni, začíná pozdě a je zaměřena hlavně na biologii člověka.


Stejně jako všem ostatním členským zemím IPPF, i nám jde o podporu komplexní sexuální výchovy - kvalitní a komplexní sexuální výchova je věku přiměřená, začíná v raném dětství a pokračuje i v dospělosti. Zahrnuje poznávací, citové, vztahové, komunikační i tělesné aspekty sexuality s cílem podpořit a chránit zdravý sexuální vývoj. Vybavuje informacemi, dovednostmi a hodnotami, které jim pomohou porozumět vlastní sexualitě, mít bezpečné a naplňující vztahy a převzít z odpovědnost (nejen) za vlastní zdraví a životní pohodu.

Proto jsme pro vás v rámci kampaně mj. připravili:


Slevu 100,- Kč na 26. konferenci o sexuálním a reprodukčním zdraví, která se koná 4.6. 2016 v Praze (více informací zde), platí pro všechny, kdo se přihlásí od 18.5. do 25.5. a uhradí konferenci nejpozději do 30.5 - uveďte slevový kód DAO


Slevu 200,- Kč na 24. kongres k sexuální výchově v Pardubicích(více informací zde), platí pro všechny, kdo se přihlásí do 30.5. a uhradí kongres nejpozději do 30.6. - uveďte slevový kód DAO


Kurz Nepřinesl tě čáp, aneb jak komunikovat s dětmi nejen o sexualitě pro vaši školu, školku, mateřské centrum za zvýhodněnou cenu 3000 Kč při objednání do konce května. Kurz je vhodný zejména pro rodiče, nabízíme i verzi akreditovanou pro pedagogy.
Další akce pro vás připravujeme

Chcete o kvalitní sexuální výchově vědět více?

• Navštivte některou z našich akcí! Více informací průběžně zveřejňujeme zde .

• Řadu dalších zajímavostí a novinek najdete na našem facebooku Labestra

• Komplexní sexuální výchova jde výrazně za rámec biologických aspektů sexuality. Zaměřuje se na odlišnosti mezi pohlavími, sexuální a reprodukční práva a zdraví, včetně prevence HIV, radost a pozitivní emoce spojené se sexualitou, prevenci násilí a sexuálního zneužívání, odlišnosti a toleranci k nim a zejména na vztahy. Více informací o trendech a přínosech komplexní sexuální výchovy najdete ve zprávě IPPF "Každý má právo na informace: komplexní sexuální výchova pro všechny mladé". Napište nám a zprávu vám rádi zašleme (pozn.: zpráva je dostupná v angličtině nebo španělštině.)

Těšíme se na setkání s vámi a jsme vám k dispozici pro další informace.

SPRSV


© 2001 - 2013 Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu | používáme phpRS