Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Akce

RC Sarajevo 2014

 

 Regional Council, nejvyšší řídící orgán IPPF EN, se tentokrát konal v Sarajevu, Bosna a Hercegovina, od 26. do 28. června 2014. Hostující členská organizace Asocijacija XY je jednou z velmi aktivních v evropském regionu a mimo jiné se může pyšnit zapojením téměř 1000 mladých lidí do jejich projektů. Příjemným překvapením bylo přivítání od Naomi Seboni, současné prezidenty IPPF.
Tématem letošního setkání zástupců z celé evropské sítě IPPF bylo Sexuální zneužívání mezi dětmi a mladými lidmi. V rámci pracovních skupin jsme se seznámili především s tématy práce s mladými lidmi, kteří se dopouští zneužívání ostatních, kyberšikanou a IPPF politikou ochrany dětí. Asocijacija XY také prezentovala svůj úspěšný projekt „Be a Man – club“ (klub Buď mužem).
Letošní rok byla také rokem volebním a tak delegáti volili nový výkonný výbor IPPF EN. Prezidentkou IPPF EN se stala Lene Stavngaard (Dánsko).
Českou členskou organizaci reprezentovali členové předsednictva: PhDr. Lenka Šilerová, PhD. a doc. MUDr. Peter Koliba. Dalším delegátem z České republiky byla Tereza Sadková, která ale v současné době reprezentuje YSAFE jako členka řídícího výboru mladých lidí.
Setkání nám přineslo další inspiraci pro naši činnost, zejména pro práci s mladými lidmi a pro prevenci zneužívání. Zároveň jsme měli možnost diskutovat nový strategický plán IPPF, který představuje významný krok k podpoře sexuálních a reprodukčních práv a je plně v souladu s našimi plány zde v České republice. Tereza Sadková také podala několik námětů na zlepšení tréninku a školení v síti IPPF. Celkově hodnotíme setkání jako velmi zajímavé a užitečné pro naši další práci.

Sarajevo Máme akreditaci!!


Autor: Tereza Sadková
© 2001 - 2013 Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu | používáme phpRS