Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Články

Polyuretanové kondomy


Až donedávna se zdálo, že latexový kondom je absolutním technologickým výkřikem. Opravdu se pro výrobu kondomů snad jiná plastická hmota nehodila více. Latex je dokonale elastický, pevný a odolný, což jsou všechno právě pro výrobu kondomů naprosto nepostradatelné vlastnosti. Čas od času se však ojediněle vyskytla u mužů i u žen na latex alergie. Naše sexuologické poradny byly pak zahrnuty dotazy, které pátraly po nějaké vhodné náhradě.

Více než plnohodnotná náhrada latexu samozřejmě existuje. Našim konzumentům je nyní k dispozici kondom vyrobený z polyuretanu. Tato plastická hmota má v poslední době široké využití nejen v různých sportovních odvětvích (známé jsou např. polyuretanové plavecké a potápěčské kombinézy), ale zejména v lékařství při zhotovování různých léčebných a diagnostických pomůcek.

Polyuretanové kondomy získaly ve všech průmyslově rozvinutých zemích své neotřesitelné postavení a je jistě příjemným překvapením, že jsou nyní pohodlně k dostání i u nás. Polyuretanový kondom vydrží až třikrát větší zátěž než běžný kondom latexový, je naprosto jemný a tenký jenom dvě setiny milimetru. Dalšími výhodami je jeho průhlednost a nepřítomnost jakéhokoliv zápachu. Jeho vyšší cenu ve srovnání s běžným latexovým kondomem pak vynahradí právě tyto cenné vlastnosti, které jeho konzumenti ocení nejen v důsledku alergie na latex.

Bližší informace na www.sagami.cz.


Související články:
O antikoncepci stručně a jednoduše (17.11.2013)
Barometr (16.09.2013)
Která antikoncepce je pro mě nejvhodnější? (03.04.2013)
Brožury a letáky (13.02.2009)
Antikoncepční kuchařka (26.09.2000)

Autor: MUDr. Radim Uzel
© 2001 - 2013 Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu | používáme phpRS