Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Akce

S Labestrou na Majálesu

 

Na Majáles jsme se doopravdy těšili. Netušili jsme však, co nás zde čeká. S naším programem jsme byli přiděleni do Queer zone. Jaké to tam bude? Napjatě jsme přemýšleli a roztouženě očekávali, až se konečně stanou naše představy realitou.
Bude tam dobrá parta lidí? Přijmou nás? Nevěděli jsme. Nejlépe to však shrnula kolegyně, Netopeerka Jitka. „Kam jinam bychom měli jít? Prostě tam zapadáme,“ prohlásila ráno, když jsme v autě naplněném soutěžními a vzdělávacími předměty brázdily okolí Letňan. Přesto, že se jen malá část našeho osazenstva hlásí k lásce ke stejnému pohlaví, věděli jsme, že to prostě klapne. 

Nic netušíc jsme vstoupili do areálu, kde se nás ujal nadšený pořadatel Láďa. Byl nám přidělen rohový stánek, kde jsme se hned usídlili a tetelili se na sluníčku blahem. S radostí jsme pomáhali umisťovat balonky a stříhat konfety pro budoucího krále gejů a královnu leseb.

My

 


Za ohlušujícího zvuku OMG, tedy Oh My Gay Party, kteří nám připravili malinkou překážku v podobě chraptivého hlasu pro další den, jsme se urputně drželi programu. Naším cílem bylo otestovat co nejvíce návštěvníků zóny v umu navlékání kondomů. Někteří to zvládali moc hezky. U ostatních se objevily typické chyby. Nejčastěji se zapomíná zkontrolovat expirace kondomu, fouknout a najít správnou stranu, chytnout za špičku a teprve pak navlékat! Měřili jsme také nejlepší časy. A teď se podržte, náš vítěz to s časem krátce přes čtyři sekundy zvládl vše správně a na jedničku. Gratulujeme.

Druhou naší disciplínou byla soutěž o nejoriginálnější fotku, která vyjadřuje postoj k sexuálnímu a reprodukčnímu zdraví a právům. Doopravdy jsme nečekali, že nás čeká takový frmol. Návštěvnost zaručeně přitáhla sexbomba Hanka a její kámošky. Holky roztančily stage i okolí, a proto se není čemu divit, že zde bylo zkrátka pořád na co koukat.

Přestože náš organizační výbor očekával vyhlašování vítězů dříve, nestalo se tak. Kapánek se situace změnila. Vítěze tedy se zpožděním naleznete na Facebookové stránce Labestry.
V Queer zone se usídlil také kadeřník, který levou zadní zvládal všechny účesy. Dále jste se zde mohli nechat oddat se svým miláčkem. Ale pozor, svatební slib platil jen 24 hodin! Informace zde kromě nás podávali Charlie, queer sdružení z Univerzity Karlovy, Galibi z ČVUT nebo In IUSTITIA.
Došlo zde také k vyhlášení královny leseb, sympatické slečny s pseudonymem Dee. Při vyhlašování krále gejů se i sama Hanka začervenala před skromným a sličným mladým mužem jménem Kryštof.
Co dál? Mandrage měli potíže s technikou, Tomáš Klus lamentoval nad současným děním, Vypsaná fixa to rozproudila jako vždy. Nad vystoupením Monkey Business létaly konfety a Chinaski si dokonce obstaraly ohňostroj. Horkýže Slíže hráli tu jejich Sprostou a Chinaski vedle zároveň legendární Punčocháče. Zajímavý simultánní úkaz toho, že sex je prostě všude. Horkýže nezapomněli ani Lesbian and gay song, a to je důležité!
Snad si všichni zúčastnění odnášejí poučení, že milovat můžeme kohokoliv. Také navléknutí kondomu už by neměl být pro nikoho z návštěvníků problém. „Byla to naprosto skvělá událost,“ vzkazuje členka naší party Andrea. „Těšíme se na další ročník. A stay gay!“


Související články:
Labestra (16.02.2014)

© 2001 - 2013 Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu | používáme phpRS