Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Akce

SPRSV jako hrdý partner mezinárodní konference budoucích psychologů

 

Ve dnech 18. – 25. dubna se v šumavském Srní konal 29. mezinárodní kongres evropské federace asociací studentů psychologie (EFPSA ) s tématem „Back to the Roots of Psychology & Sexuality “ . SPRSV se již před konáním kongresu stala partnerem této akce. V rámci kongresu mohli účastníci slyšet na přednáškách či workshopech pět  členů SPRSV se svými příspěvky z oblasti sexuality.  

 
Přednáška

 Organizace jako taková byla představena úterní přednáškou jednající ředitelky Terezy Sadkové na téma „Psychologists on Board – Czech Family Planning Association“ – v rámci přednášky byly představeny především současné projekty SPRSV – vrstevnické vzdělávání , Nepřines tě čáp a Sexuální výchova u osob s mentálním postižením . Především poslední zmiňované téma se setkalo s velkým zájmem ze strany publika.

 

Přednáška slečny Sadkové byla velmi zajímavá a přínosná, osobně si z ní odnáším mnoho důležitých poznatků jak o SPRSV, tak o sexuální edukaci jedinců s mentálním postižením. Myslím si, že mnoho z nás se nad problematikou sexuality jedinců s mentálním handicapem doposud příliš nezamýšlelo, a proto pro nás byly získané informace velmi cenné a obohacující, pro mne dokonce natolik, že mi poskytly námět na výzkum, který bych v budoucnu ráda zrealizovala. Slečna Sadková navíc problematiku prezentovala zábavným, snadno uchopitelným a přitom velmi poučným způsobem, díky čemuž byla pro mne její přednáška jednou z nejpoutavějších.

Bc. Šárka Urbanová, účastnice kongresu 

Přednáška
 

 

 

 

 

 

 


© 2001 - 2013 Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu | používáme phpRS