Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Poradna - různé

Klitoridální a vaginální orgasmus - otázky a odpovědi


 Dobrý den je mi 20 let pred tim jsem mela 4 sexuální partnery ted mam pritele a 2 děti a dosáhnu orgasmu pouze tehdy když si to dělál sama při pohlavním styku jsem ho nikdy nezažila jde to nějak zlepšit?


Předem děkuji za vasi odpověd


Dobrý den, většina žen dosahuje orgasmu drážděním klitorisu (poštěváčku). Samotným drážděním penisem v pochvě se to daří cca 13 procentům žen. takže v tomto ohledu jste úplně v pořádku. Jde jen o to, aby se přítel naučil všechno, co vy sama už dávno při masturbaci využíváte. Určitě uvítá, když mu sama ukážete, co se Vám líbí, jak se dráždíte, abyste se vzrušila a prožila orgasmus. Časem se to sám naučí. Dráždění klitorisu pak lze kombinovat s drážděním v pochvě při vhodné poloze během soulože, aby byl váš prožitek ještě intenzivnější.


MUDr. Hanka Fifková

 
Dobrý den,
  četl a slyšel jsem moho o tom, že ženy nemohou při sexu, nebo vůbec  dosáhnout orgasmu. S mojí přítelkyní máme přesně opačný problém. Orgasmu   dosahuje jen při pohlavním styku, ale při jekémkoli jiném způsobu   dráždění, včetně masturbace, ho není schopna dosáhnout vůbec. Zatím to   nepavužjeme za velký problém, ale nikde jsme nenašli žádné informace o   této situaci. Jakým způsobem se to dá řešit? A proč o tom nikde nejsou   žádné informace, je to tak vzácné?

 
Dobrý den, existuje mnoho žen (možná i většina), které dosahují orgasmu jen  jedním způsobem. Obecně se to nepovažuje za problém, ale jeden z rozdílů, které ženskou sexualitu odlišují od mužské. Pokud se vám s přítelkyní daří  dosahovat orgasmu při souloži, buďte rádi, že vám milování hezký funguje. A  třeba se časem u přítelkyně rozvine i jiný typ vzrušivosti, ale nechte tomu  spíš volný průběh.

 MUDr. Hanka Fifková

 

 

Dobrý den. Jak žena pociťuje vaginální orgasmus.....já mívám asi jen ten klitoridální a nechci ten vaginální třeba jen předstírat, když nevím zda je to on Děkuji.

Dříve jsme si mysleli, že asi třetina žen je klitoridálně dráždivá, to znamená, dává přednost dráždění zevního genitálu před vlastní souloží. Dnes je už jasné, že je jich více než polovina. Tyto ženy mají ohromnou výhodu v tom, že jejich sexuální satisfakce není závislá na mužské erekci.

MUDr. Radim Uzel

 


Dotazy do poradny zasílejte, prosím, výhradně e-mailem na adresu sprsv.poradna@centrum.cz.
Odesláním dotazu souhlasíte s pravidly poradny na stránce http://www.planovanirodiny.cz/clanky/poradna.© 2001 - 2013 Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu | používáme phpRS