Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Akce

Proběhl Day of Action 2014

 


Čeští politici vyjádřili svou podporu výzvě Vision 2020 zaměřené na podporu sexuálních a reprodukčních práv a zdraví. Diskutovali také řadu negativních trendů v této oblasti.
Dne 13.5. jsme pořádali Day of Action na podporu mezinárodní výzvy Vision 2020 zaměřené na podporu sexuálních a reprodukčních práv a zdraví (SRHR). V prostorách Obce spisovatelů v centru Prahy jsme se sešli s politiky – stávajícími poslanci, kandidáty do evropského parlamentu i pracovníky ministerstev školství, zdravotnictví a sociální práce.  Setkání se zúčastnila například Mgr. Nina Nováková  z výboru pro vědu, vzdělávání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny  či Judr. Lucia Zachariášová, expertka MPSV na rovné příležitosti. Přítomni byli také zpravodajové České televize a České tiskové kanceláře.
Politiky jsme nejprve seznámili s činností naší společnosti a s aktuálními otázkami SRHR v zahraničí i u nás, dále jsme představili výsledky výzkumů sexuálního chování a upozornili na alarmující čísla a trendy v této oblasti. Mezi ně patří nedostatečná sexuální výchova ve školách, stále vysoký počet sexuálně zneužívaných či pokračující nárůst počtu HIV pozitivních.  Na konci jsme představili náš nový projekt – web pro mladé www.labestra.cz, který zábavnou formou informuje mladé lidi o otázkách spojených se sexualitou.  Všichni účastníci byli velmi aktivní, prezentace se střídaly s živou diskusí např. na témata hormonální antikoncepce, rovných příležitostí, sexuální výchovy ve školách a doma a mnoha dalších.
Na závěr vyjádřili účastníci podporu iniciativě Vision 2020 vyfocením s motivem kampaně “ I decide“.


Pro více informací či materiály ze setkání kontujte: planrod@centrum.cz nebo lenka.silerova@gmail.com.

PhDr. Lenka Šilerová, Ph.D., členka předsednictva, koordinátorka Day of Action
 


Související články:
Petice (27.05.2015)
Rozhoduji o své budoucnosti (26.05.2015)
DAY OF ACTION 2014 (21.04.2014)
Vision 2020 (22.04.2013)

© 2001 - 2013 Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu | používáme phpRS